Skleněné zábradlí působí honosně, luxusně a do moderního interiéru tak nějak patří. Zábradlí může být celoskleněné, nebo kombinované s jinými materiály. Obvykle se jedná o leštěný hliník, nerezovou ocel, případně dřevo. Zvláště poslední z uvedených kombinací působí, jako kombinace dvou přírodních materiálů, velice útulně. Zvláště když použijete cizokrajné dřevo.
Samotná stavba začne tak, že skleněné zábradlí poptá investor, kdy uvede základní požadavky. Na dodavateli je vypracovat návrh zábradlí, předběžný projekt a cenovou nabídku. Po jejím odsouhlasení investorem, vyrážejí na místo stavby pracovníci dodavatele a vše pečlivě zaměří, případně vznesou požadavky na stavební úpravy kolem kotevních prvků. Na základě jejich podkladů se skleněné zábradlí začne vyrábět. Výroba zpravidla trvá v rozmezí 2 – 6 týdnů. Délka výroby závisí na celkové náročnosti konstrukce a také na poptávaných materiálech. Základem skleněného zábradlí je jeho nosná konstrukce. I skleněné zábradlí může být samonosné. U takového zábradlí jsou z jiných materiálů viditelné pouze spojky a ukotvení. U kombinovaného zábradlí tvoří nosnou konstrukci většinou profily z jiných materiálů. Totéž platí o madlech. Skleněné výplně zábradlí jsou vyrobeny z lepeného, tvrzeného, bezpečnostního skla.
Tyto skleněné plochy jsou dodávány jako čiré, případně různě tónované. Od kouřových, přes mléčné až po různě zabarvené. V poslední řadě se dostávají do obliby i skla s různými potisky. Vše se dodává na přání zákazníka. Pokud si myslíte, že sklo je nepraktickým materiálem, jste na omylu. Údržba není nijak složitá a vystačíte si pouze s navlhčeným hadříkem, případně použijete speciální prostředky na mytí skel. A pokud je i toto pro vás složité, můžete si pořídit speciální roztoky s nanotechnologiemi, které bezpečně zamezí znečistění skel při běžném užívání. Otisky prstů a dětských ručiček žádné stopy nezanechají.